Ilustracje

Konkursy

Konkurs na okładkę 40. numeru 2+3D

18 maja 2011

Po pięciu latach ogłaszamy kolejny konkurs na okładkę. Następny numer 2+3D zamknie pierwsze dziesięciolecie istnienia pisma, ale jubileusz traktujemy tylko jako okazję do rozpisania konkursu, a nie jako jego temat. Co oczywiście nie oznacza dyskwalifikacji prac nawiązujących do tych okoliczności. Zainteresowanie poprzednimi edycjami – ponad 1000 i ponad 800 zgłoszonych projektów – uzasadnia naszą nadzieję, że znów dacie się Państwo namówić na wspólną zabawę. Żeby mogli wziąć w niej udział oprócz projektantów grafików, także inni Czytelnicy, ufundowaliśmy dodatkową nagrodę, która zostanie przyznana w trybie demokratycznego głosowania. Zapraszamy!

Regulamin

Organizator
Ogólnopolski kwartalnik 2+3D

Fundator nagrody głównej i wyróżnień
FontShop International

Termin przyjmowania prac
1–30 czerwca 2011

Uczestnicy
Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej

Kryteria oceny
Poziom graficzny oraz zgodność projektu z tematyką i „duchem” pisma.  Okładka to twarz magazynu – czytelnik ma ją zauważyć pośród setek innych i na podstawie jednego spojrzenia ocenić, czy przypuszczalna treść będzie ciekawa i czy warto wydać pieniądze na pismo. Okładka magazynu projektowego to coś więcej – to twarz, która powinna być interesująca, ujmująca, plastycznie bez zarzutu, jednym słowem – ma trafić do czytelnika wyrobionego, a nawet wybrednego.

Warunki techniczne
Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace. Podstawą zgłoszenia do konkursu jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.2plus3d.pl (od 1 czerwca) i wgranie projektu okładki w plikach JPG (w wielkości 1200 × 1600 pikseli). Stałe elementy okładki (winieta pisma, kod kreskowy) powinny pozostać w tym samym miejscu, w tej samej skali, projektanci mogą natomiast zmienić ich kolor.

Szablon okładki do pobrania (plik InDesign CS3 oraz EPS CS3).

Jury
Zespół redakcyjny 2+3D: Czesława Frejlich, Magdalena Kochanowska, Wojciech Kubiena, Jacek Mrowczyk, Maciej Pawłowski, Mariusz Sobczyński, Kuba Sowiński. Członkowie jury nie mogą wydawać projektu okładki jako zadania dydaktycznego, ani udzielać korekt w tym zakresie. W konkursie nie mogą brać udziału członkowie rodzin jurorów.

Nagrody
Nagroda główna – 3000 zł.
3 wyróżnienia w postaci talonów o wartości 250 euro na zakup krojów z biblioteki FontFont w domu typograficznym FontShop International (www.fontfont.com).
Nagroda czytelników – 2000 zł (przyznana przez czytelników 2+3D drogą głoso­wania w terminie 5–20 lipca 2011 na 40 projektów wyselekcjonowanych przez jury i zamieszczonych na stronie www.2plus3d.pl).
Nagrody nie podlegają zwielokrotnieniu w przypadku prac zespołowych.
Majątkowe prawa autorskie do prac nagrodzonych przechodzą na organizatorów konkursu.

Zobowiązania końcowe
Organizatorzy zobowiązują się do przyznania wszystkich nagród oraz do realizacji projektu wyróżnionego główną nagrodą. Wyniki konkursu oraz nagrodzone prace zaprezentowane zostaną w 40. numerze 2+3D oraz na stronie internetowej www.2plus3d.pl.

Informacje
Informacji – wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej – udziela redakcja pod adresem wojtek@2plus3d.pl.

 

Komentarze

 • Baca91
  18 maja 2011
  zgłoś do moderacji
  Na stronie http://www.signs.pl/article.php?sid=3903
  przeczytałem, że ma to być numer poświęcony polskiej grafice jednak w tym artykule nie ma o tym wzmianki. Pytanie więc brzmi: "czy kolejne wydanie będzie miało określoną tematykę i jaką"?
 • kuba 2+3D
  19 maja 2011
  zgłoś do moderacji
  To jest link do tekstu z 2006 roku ;-). 40. numer będzie na tyle zróznicowany że chyba nie możemy podać jakichś konkretnych wytycznych. Zależy nam raczej na podkreśleniu jublileuszu, moze zmian w polskim dizajnie jakie dokonały się przez te 10 lat, może po prostu na jakimś fajnym pomyśle na 2d i 3d w jednym. Liczymy na pomysłowość i chęć powiedzenia czegoś nowego nie tylko w sferze czysto formalnej, ale także w warstwie treściowej.
 • Lifram
  20 maja 2011
  zgłoś do moderacji
  Photoshop
  Rasteryzuj format ogólny EPS (przy zachowaniu proporcji)
  uzyskujemy 1196x1600px zamiast 1200x1600px
  Jakieś sugestie co zrobić z brakującymi pikselami? :)
 • kuba 2+3D
  22 maja 2011
  zgłoś do moderacji
  Może być 1196x1600
  4 brakujące piksele nie będą przeszkodą.
 • roojam
  26 maja 2011
  zgłoś do moderacji
  to ja mam takie pytanie - na okładce może się znaleźć typo jak domniemam - pytanie brzmi : jeśli się znajdzie w projekcie jakieś hasło w stylu - jak przez dziesięć... ( oczywiście strzelam przykład ) , to czy jest jakieś zalecenie językowe, czy raczej darować sobie zabawy tego typu. To dość istotne, bo typo może wnieść :)
 • kuba 2+3D
  26 maja 2011
  zgłoś do moderacji
  Myślę że wszystko (w granicach zdrowego rozsądku) jest możliwe.
 • kuba 2+3D
  26 maja 2011
  zgłoś do moderacji
  @ rojam - hasło, napis, typo - wszystko Ok.
  Będziemy oceniali po prostu okładkę - tak jak ją będzie widział i rozumiał przeciętny klient empiku. Także ten który nie zna naszego pisma. Tak więc nietypowe pomysły OK ale komunikatywność też OK. W końcu okładka to jest projekt użytkowy jakby nie patrzeć.
 • agi0081
  10 czerwca 2011
  zgłoś do moderacji
  Jak i w jakim programie mogę otworzyć ten szablon?
 • collageanka
  20 czerwca 2011
  zgłoś do moderacji
  ta informacja została już
 • collageanka
  20 czerwca 2011
  zgłoś do moderacji
  ta informacja została już podana – np. w InDesignie cs3 i wyżej, a eps-a najlepiej w Illustratorze, alternatywnie w Corelu.
 • przemoc
  22 czerwca 2011
  zgłoś do moderacji
  Dla tych, co funkcjonują poza światem Adobe i radzą sobie też jakoś pod Linuksem, ten oto skrypcik może być nieco pomocny (konwersja EPS do PDF oraz JPG): https://gist.github.com/1039310
 • nataliene
  29 czerwca 2011
  zgłoś do moderacji
  ale o co chodzi, przecież 1200x1600px to ok. 10x13 cm..?
 • nataliene
  29 czerwca 2011
  zgłoś do moderacji
  bardzo proszę o pomoc, w sumie to chodzi tylko o to, że ściągnęłam Wasz szablon do illustratora, potem przeeksportowałam go do photoshopa i jego rozmiar dokumentu to 21,53x28,6 cm. czy może tak być?..
 • radkalkin
  30 czerwca 2011
  zgłoś do moderacji
  czy jedna osoba może wysłać swoje propozycje, a następnie kolejne jako członek zespołu?

Szukaj nas na Facebooku

Szukaj