wstęp do numeru
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Dobre obyczaje.
wystaw, targów i konkursów w Polsce i na świecie oraz skrótowe omówienia ważniejszych imprez opracowane przez Annę Wesołowską i Bożenę Groborz
Krótkie informacje oparte na nadesłanych materiałach, w wyborze i opracowaniu redakcyjnym.
| Prezentacje
Prace Władysława Pluty daleko odbiegają od polskiej szkoły plakatu. Są oszczędne w konstrukcji, dobitne w pomyśle i oryginalne w plastycznym przedstawieniu.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Myślące plakaty.
| Wydarzenia
O Międzynarodowym Triennale Plakatu Ekologicznego w Charkowie oraz imprezach towarzyszących. Prezentacja mało znanych twórców z Ukrainy i Rosji.
| Typografia
Artykuł poświęcony analizie porównawczej typografii tradycyjnej i internetowej.
Prezentacja wybranych przez redakcyjne jury prac magisterskich i licencjackich z grafiki użytkowej i wzornictwa obronionych w ostatnim roku w akademiach i w szkołach prywatnych.
| Idee
Myślą przewodnią projektowania jakie uprawia Szwedka Maria Benktzon jest przekonanie, że to nie ciało stwarza ograniczenia, lecz źle zaprojektowane przedmioty.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Forma jako wyraz troski o użytkownika.
| Zawód – Projektant
Rozmowa z Andrzejem Śmiałkiem, projektantem firmy Ergo specjalizującej się w projektowaniu produktów, opakowań i tzw. POS-ów, czyli elementów wspomagających sprzedaż i wyróżnianie produktów w handlu.
| Wydarzenia
Oto całkiem współczesna, wymagająca nowoczesnego, twórczego myślenia o otaczającym nas świecie wystawa pojawia się w sercu Starego Miasta – o ekspozycji dizajnu holenderskiego w warszawskim Zamku Królewskim.
| Historia dizajnu
...znany jest przede wszystkim z porcelanowych figurek zwierząt przedstawianych czasami w sposób zabawny, czasami wręcz przewrotny. Okazuje się jednak, że jest to twórca bardzo wszechstronny... - kolejny artykuł o współtwórcach historii polskiego wzornictwa
| Teoria dizajnu
Krytyczne omówienie zmian, roli i społecznego obrazu projektanta grafika w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.
| Prezentacje
O jednym z najciekawszych polskich projektantów biżuterii i form złotniczych. Do niedawna kojarzono go z zimną, geometryzującą stylistyką. Ostatnio poszukuje nowych rozwiązań, inspirując się organicznymi kształtami bursztynu i naturalnych kamieni.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Dobra marka Westermarka.
| Prawo autorskie
Próba uzmysłowienia rzeczywistych relacji autorskich zachodzących między uczelnią i studentem, a dokładniej między pedagogiem a studentem, i odniesienia tych relacji do prawa autorskiego i różnych jego interpretacji.
| Prawo autorskie
Autor ujawnia odmienny pogląd na temat prawa autorskiego w odniesieniu do prac studenckich.